Published On: 2 Prill, 2016

Lufta e fundit e Hashim Thaçit me rugovizmin!?

 

GAZETA SHQIPTARI.EU

 

Hashim Thaçi, Buroja, pasi ia hodhi lulet Teuta Rugovës, të bijës së presidentit Ibrahim, paska vendosur që ti harrojë edhe përuljet para varrit të tij, që i bënte dhe po vazhdon ti bëjë, si shenjë pajtimi pas vdekjes, duke i rishpallur luftë rugovizmit.

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/megaskandal-turpi-hashim-thaci-e-heq-vulen-presidenciale-flamurin-dardan-nga-stema-e-presidentit-zhduk-flamurin-presidencial/

Askush nuk është kundër pajtimit, madje në fakt, të hidhëruar gjatë gjithë kësaj kohe janë vetëm ata që vranë, poshtëruan, rrahën e fyen rugovistët, pra mbështetësit e tij. Ata u vetëhidhëruan para luftës, mërinë e shtuan gjatë luftës kur shpërthyen në urrejtje, madje më të fuqishme se ndaj serbëve, dhe këtë përveç se e thoshin duke kërcënuar se ‘nëse nuk kem armë boll me luftu me serbët, për me rugovista kemi boll’. Nga e thëna në të bërë kaluan dhe filluan vrasjet e dhjetëra e qindra luftëtarëve, heronjve të vërtetë, dhe veprimtarëve atdhetarë të LDK-së, përkatësisht të atyre që njihen si autoritet suprem vetëm Rugovën, duke nisur me kolonelin Ahmet Krasniqi, Ministër i Luftës, duke vazhduar me atentatin ndaj akad.Sabri Hamitit, i plagosur me tre plumba nga një person me leninkë në kokë, në hyrjen e banesë së tij në Prishtinë, pastaj u vra Enver Maloku, këshilltar dhe mik i presidentit Rugova, u vra më pas edhe Xhemail Mustafa dhe vrasjet nuk u ndalen për vite të tëra edhe pas luftës.

Por, nuk mjaftuan as vrasjet, nuk dolën nga urrejtja dhe tërbimit, ai po vazhdon edhe sot.

Por, fatkeqësisht sot Hashim Thaçi dhe klika mizore e PDK-së, po ndihmohen hapur nga LDK-ja, strukturat zyrtare të dominuara nga Isa Mustafa.

Së fundi u paralajmërua heqja e vulës presidenciale me flamurin dardan, nga Presidenca në nisje e Hashim Thaçit i zgjedhur nga deputetë të LDK-së nën trysninë e Isa Mustafës.

Në fakt përpjekje për të hequr çdo gjë nga simbolet rugoviane kanë nisur herët, që më djegien e flamujve të vendosur nga komuna e Prishtinës në 28 nëntorin e vitit 2005, kur shoqata e quajtur e invalidëve të luftës, që realisht në krye të saj përmbledhë pikërisht llumin e SHIK-ut, dhe më pas me heqjen e fotografisë së Rugovës nga Jakup Krasniqi.

Më pas edhe Atifete Jahjaga në fillim të presidencës së saj, filloi të dërgonte shkresa zyrtare pa vulën presidenciale, por pas reagimeve të gazetarëve dhe mbështetësve të rugovizmit, ajo u tërhoq shpejt.

Dhe tani ka ardhur momenti, kur Hashim Thaçi don të zhbijë gjithçka rugoviane. Pasi ia doli me sukses ta pengojë që të bëhet flamur shtetëror flamuri dardan, por, që kishte mbetur në përdorim në vulën e Presidentit, dhe që po ashtu mund të përdorej si flamur presidencial, sipas modelit amerikan, ai tani para se ta marrë detyrën madje, tregoi se ka vendosur ta heq atë. Pasi ai mendërisht nuk e duron që të hedh firmën në një vend ku ekziston paralelisht apo mbi të vula e Ibrahim Rugovës.

Po ku janë elektorati dardan, ku është ajo LDK-ja dhe vetë Isa Mustafa, që thotë se po e ndjek rugovizmin dhe parimet e tij, ku është apo më saktë kush është ky njeri që deri më tani nuk ka bërë asnjë reagim dhe as që ka informacion se do ta bëjë këtë.

Pra, ku janë strukur dardanët, rugovianët, e madje anti-isistat, pse tërë kjo heshtje dhe pajtim e nënshtrim ndaj mbretërisë inekzistentë të Hashim Thaçit! GAZETA SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/tronditese-17-bomba-videoincizime-me-afera-te-bdi-se-pritet-te-shperthejne/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Bajram Mehmeti thotë:

    asht e sanksionune ne kushtetut kjo vula e Presidentit me simbole partijake mos bani shaka me kso sene Jahjaga moti asht dasht me hjek diqka qe se njef kushtetuta msonu me rrespektue shtetin o ti artikullshkrues mos baj hajgare se krejt sjem analfabeta mos na shitni prralla ktu

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(5)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...