Published On: 18 Shtator, 2016

Luan Krasniqi sqaron pse përkrahu boksierin turk e jo Nuri Seferin

Luan Krasniqi ka sqaruar veprimin që bëri mbrëmë në ndeshjen mes Nuri Seferit e Firat Arsllani

Gjatë pwrballjes së mbrëmshme ndërmjet Nuri Seferit dhe Firat Arsllan, që u zhvilluar në Gjermani, kamerat në një moment kishin kapur Luan Krasniqin duke i dhënë përkrahje boksierit turk. Kjo irritoi shumë Nuri Seferin, i cili gjatë ditës së sotme pati disa fjalë për Krasniqin.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Luanit, që ka sqaruar pse e bëri atë. Krasniqi ka thënë se Firat është shoku i tij i ngushtë, i cili gjatë gjithë karrierës i ka dhënë përkrahje të madhe, dhe sidomos përkrahja e tij në meçin kundër turkut Samil Sam ishte shumë e rëndësishme.

Ja statusi i plote i tij:

Miq të mi, mbrëmë patëm rastin të shohim një meç interesant në mes të Nuri Seferit dhe Firat Arsllan, ku u dëshmua një boks cilsor që i fascinoi publikun e shumtë pranë ringut dhe para ekraneve televizive. Për fat të keq, në media, e sidomos në rrjetet sociale, më shumë dhe në forma të ndryshme u komentua përkrahja ime ndaj shokut tim të ngushtë Firatit, i cili në të gjitha vitet e boksimit tim, më ishte afër, më mbështeti në të gjitha format, në ushtrime, në meçe, në kohën e lirë dhe ai, në këtë mënyrë u bë pjesë e sukseseve të mia. Në veçanti, më dha mbështetje të fuçishme në meçin kundër Samil Sam, boksierit me prejardhje turke, ku ngadhnjeva sukseshëm dhe në qindra raste si ky, për çka Firatit, i jam mirënjohës. Duke e respektuar maksimalisht boksierin e spikatur Nuri Seferin dhe vlerat e tij sportive, në këtë mbrëmje, kam konsideruar se duhet të triumfon më i miri. Fati sportiv deshi që fitues të shpallet Firati dhe, konsideroj se sporti, duhet të shihet si i tillë, me të drejtën
e secilit simpatizues që ta mbështes adhuruesin e tij. Do të më gëzonte, padyshim, si shumë herë deri më tash, edhe fitorja e Nuriut, ndaj, keqinterpretimet e qëndrimit tim në meçin e mbrëmshëm, nuk përkojnë me frymën sportive. Që të dy boksierëve u dëshiroj suksese në rrugëtimin e tyre të mëtejshëm sportiv dhe sportdashësve u uroj çaste të këndshme në të gjitha llojet e sporteve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...