Published On: 31 Maj, 2016

Lu i shkon Bashës në zyrë, ja çfarë i thotë!

Ambasadori amerikan Donald Lu sot në drekë ishte në selinë ë PD-së për t’u takuar me Lulzimm Bashën.

Ndonëse nuk dihet asgjë zyrtarisht se për çfarë do të flitet, në qendër të takimit duhet të jetë reforma në drejtësi dhe ligji i dekriminalizimit.

Ky takim vjen në kohën kur pritet një takim mes Ramës dhe Bashës për reformën në drejtësi.

Një ditë më parë Lu ishte në takim me ish-kryeministrin Berisha si dhe me kreun e komisionit të reformës në drejtësi, Fatmir Xhafa.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...