Published On: 6 Gusht, 2016

LSI tallet me “Kaubojsin”: Rama do ta bëj ministër të Jashtëm

Deputeti i LSI-së Gjovalin Kadeli ka ironizuar deklaratat e Eduart Ndocajt, i cili tha se kryetari i Kuvendit Ilir Meta mund ta vrasë. Në një reagim në faqen e tij në “Facebook”, Kadeli shkruan me ironi se: “nuk jam plotësisht i sigurt për kërcënimin, por duhet ti dalim të keqes përpara dhe të sigurojmë jetën e deputetit Ndocaj”.

Kadeli i bën thirrje “ministrit Tahiri dhe kryeprokruorit Llalla që të marrin masa për të siguruar jetën e kandidatit potencial per minister i jashtëm”.

STATUSI I PLOTE I GJOVALIN KADELIT
Duke ndjekur rrjetet sociale sot ne mëngjes lexova tepër i shqetësuar, si ligjvënës, por edhe si qytetar mbi një ngjarje të rëndë që thuhet se ka ndodhur dhe më e keqja pritet të ndodhë pasi nesër mund të jemi vonë në reagimin tonë, shpreh indinjatën time të thellë lidhur me kërcënimin që i qenka bërë kolegut dhe njeriut tim z.Eduart Ndocaj ( Kaubojsi ) nga kryetari i kuvendit apo media afër tij.
Ky kercenim ( akoma nuk jam i bindur plotesisht per kercenimin, por si i thone ti dal te keqes perpara ), vjen pas nje suksesi te arritur nepermjet votimit me konsensus ,votim i cili ka shqetesuar mjaft qarqe antishqiptare te cilet nuk e duan integrimin e Shqiperise , mendoj se ky kercenim mund te ket ardhur pasi para konsensusit z Ndocaj ( Kaubojsi ,siq e therrasin ) u perfol nga burime serioze per minister i jashtem ose minister i integrimit nese do te ndryshohej qeveria.
Prandaj i bej thirrje :
– Ministrit te rendit zotit Tahiri.
– Prokurorit te pergjithshem z. Llalla
Te marrin masat e duhura dhe te hetojne kete rast ( nese esht e vertet ) dhe pergjegjesit e ketij kercenimi te dalin para drejtesise ne menyre qe jeta e depuetetit te jet e sigurte dhe te vazhdoje jeten parlamentare per te cilen esht votuar.
Shenim per lexuesit e Facebookut : Megjithese mua si njeri i afert i tij me ka quajtur “nje fare deputeti Kadeli ” unë perseri si njeri i afert i tij nuk i jam pergjigjur per aresye se mendoj me gjate se ai por kur vjen puna per sigurine e jetes padyshim qe me ka e do me ketë ne krah..

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...