Published On: 24 Mars, 2016

Lotët e kriminelit Karaxhiç

Pas vendimit me 40 vjet burgim ndaj presidentit të parë të Republikës së Serbisë, Radovan Karaxhiç, Gjykata e Hagës ka dhënë vendimin e shkallës së parë mbi akuzën e krimeve të luftës dhe gjenocidit në Bosnjë dhe Hercegovinë.

Ky është momenti kur gjyqtari i komunikon Karaxhiç dënimin prej 40 vjetësh, ndërsa ai nuk ka bërë ndonjë reagim që të surprizoheshe.

Me shumë gjasa Karaxhiç e priste një vendim të tillë bazuar në moshën që ai ka sot e le atë përjetësisht në burg.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Krenari thotë:

    Kukuku kriminelin e nones ta qifsha ani lot po mi qet,more shka,more sllav,more biri i shkines,pak te ka denu gjykata e hages,te kisha qene un gjykates,te kisha lidh sikur jezu krishtin,e te kisha ly me benzin,e ne fund te kisha kalle per se gjalli,ty e qetnikat e tjer qe i ke ne beograd,te kisha shkrumu midis botes,per viktimat qe i ke bo,more qetnikin e nones ta qifsha,juve me gjithe rus,malazes,maqedon e grek,duhet me te jav u qi ropt,me nje bomb atomike,me te ju shfaros,se rat ju ore sllav,krejt boten e trazut.
    Amerika juve ju vjen haksh.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...