Published On: 31 Mars, 2016

Lotët e burrit që ia djegin shpirtin për tokën e humbur (Video)

Caktimi i vijës kufitare mes Kosovës dhe Malit të Zi nuk po kundërshtohet vetëm nga partitë politike por po kundërshtohet fuqishëm edhe nga banorët e brezit kufitar, të cilët po thonë se u shit toka e tyre.

Në ditën kur raporti e ekspertëve të huaj për demarkacionin vërtetoi vijën kufitare të nënshkruar në mes dy vendeve muaj më parë, një banor i anës së Rugovës, i emocionuar e ka kundërshton demarkacionin me Malin e Zi, transmeton Telegrafi.

Në një video të postuar në rrjetin social Facebook, shihet një burrë teksa vozit automjetin në zonën e bjeshkëve të brezit kufitar dhe me lot në sy komenton.
 Ai thotë se është në gjendje ta japë krejt pasurinë, por edhe jetën, për ta mbrojtur tokë e Kosovës.

Për të parë videon kliko këtu:https://www.facebook.com/OsajAfrim/videos/10153523889653683/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...