Published On: 7 Gusht, 2016

Lot gëzimi: Majlinda në podium me medaljen e artë, nën tingujt e himnit pa tekst të Kosovës (Video)

Emocionuese: Majlinda pranon medaljen e artë nën tingujt e himnit të Kosovës (Video)Krenaria e Kosovës, Majlinda Kelmendi, ka pranuar tashmë medaljen e artë, e që është historike për vendin tonë

Në një ceremoni speciale, duke u intonuar himni dhe duke u ngritur flamuri i Kosovës, është bërë dorëzimi i medaljes për heroinën më të re të shqiptarëve.

Ky sukses i Majlindës, ka bërë që garda e ushtrisë së Brazilit të nderojë flamurin e Kosovës, dhe pse ky shtet akoma nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës

Në momentin kur mori medaljen e artë, Majlinda shpërtheu në lot. Por, momenti më i veçantë për të dhe gjithë shqiptarët ishte intonimi i himnit të Kosovës.

Padyshim që Majlinda nuk mundi të përmbahej nga kjo teksa vazhdonte të qante për triumfin historik në ‘Rio 2016’. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...