Published On: 23 Shkurt, 2016

Los Angeles Times: Filmi ‘Shok’ fiton Oscar-in

Filmi ‘Shok’ do të triumfojë në Oscars. Kështu pohon gazeta prestigjoze amerikane, Los Angeles Times.

Gazeta amerikane Los Angeles Times, në një artikull kushtuar çmimeve Oscars, ka shkruar se filmi shqiptar ‘Shok’ do të jetë fituesi i çmimit Oscar për kategorinë “Filmi më i mirë i metrazhit të shkurtër”, transmeton Gazeta Blic.

“Ne presim që filmi “Shok”, që si ngjarje ka miqësinë e dy djemve shqiptarë gjatë luftës në Kosovë, do të marrë Oscarin”.

“Fundi është shumë emocionues, dhe të lë një përshtypje të qëndrueshme”, shkruhej në artikullin e LA Times. /Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...