Published On: 25 Nëntor, 2016

Lorik Cana në Zi, i vdes gjyshi

 

Ish-­kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana, ka humbur një njeri të shtrenjtë dhe që ka lënë gjurmë jo vetëm në jetën e tij por ka edhe një kontribut të veçantë për shtetin e Kosovës.

Loriku ka humbur gjyshin e tij, Gani Vulën, pasi ky i fundit është ndarë nga jeta pas një kalvari vuajtjesh nga një sëmundje e rëndë. Lajmi i hidhur u bë i ditur nëpërmjet një njoftim. Gani Vula ishte dekoruar me Medaljen e Artë të Pavarësisë për kontributin e tij si delegat i Kuvendit të Kosovës.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...