Published On: 12 Janar, 2016

Lorik Cana ndryshoi rregullat e veshjes së futbollistëve (Video)

U desh një shfaqje tepër elegante e Lorik Canës në emisionin “Canal Football Club” në Francë, që tek ky i fundit të ndryshonte njëherë e mirë kodi i veshjes për futbollistët.

Emisioni sportiv i cili transmetohet mbrëmjen e së dielës, ka një shikueshmëri mesatare prej 1.4 milion teleshikuesish që arriti në 1.8 milionë prej 8 nëntorit, shkruan anabel.

Dhe kjo ka ndodhur pikërisht pas 18 tetorit, kur Lorik Cana, mbrojtësi i FC Nantes, u shfaq i veshur me një kostum blu, me kravatë e madje edhe shami, në kontrast me veshjet që futbollistët e tjerë zgjidhnin zakonisht për këtë emision që përfshijnë xhaketa me xhinse ose bluza me mëngë të shkurtra.

Dhe ashtu siç ka shkruar edhe website-i francez i “Huffington Post”, tashmë në këtë emision janë vendosur dy periudha: “para dhe pas Lorik Canës”.

Që prej daljes së tij me kostum, që gjithashtu u komentua edhe nga drejtuesit e emisionit si tepër elegante, të njëjtën gjë kanë bërë edhe futbollistët e tjerë në vazhdim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...