Published On: 10 Shkurt, 2016

Londra tundohet nga Formula 1, garë në rrugët e qytetit

  • Po punohet që brenda vitit 2020 gara e Çmimit të Madh të Britanisë të zhvillohet në Londër Makinat e Formula 1 do të përshkonin urën e famshme londineze, kullën “Big Ben” etj. 
  • Pas garës së Montekarlos, Malajzisë dhe këtë vit asaj të Bakusë në Azerbajxhan edhe Londra mund të organizojë një garë të Formula 1 në rrugët qytetase.
  • Duke parë se e ardhmja e pistës së Silverstone është në dyshim, atëherë po mendohet që brenda vitit 2020 gara e Çmimit të Madh të Britanisë të zhvillohet në Londër. Dhe jo në ndonjë pistë në periferi të kryeqytetit anglez, por në rrugët kryesore të këtij qyteti.
  • Ferrari në rrugët e Londrës. Kjo ide ka ardhur duke parë suskesin që ka patur gara e Formula E, që vjet u zhvilluar në Londër. Sipas të përditshmes britanike “The Times”, qeveria britanike po planifikon që të zhvillojë një garë qytetase në kryeqytetin e Anglisë.
  • Një garë ku makinat e Formula 1 do të përshkonin urën e famshme londineze, kullën e “Big Ben”, “Buckingham Palace” etj. Red Bull në rrugët e Londrës
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...