Published On: 10 Shkurt, 2016

Lojtarët më të suksesshëm në historinë e Real Madridit

  • Është interesante historia e një klubi të madh si Real Madridi, me përplot trofe dhe shumë lojtarë të mëdhenj.

Por, cilët janë lojtarët me të suksesshëm tek dhjetë herë kampionët e Evropës.

Korrespondenti i klubit ‘madrilen’ Alberto Pinero ka publikuar një liste me 20 lojtarët më të mirë në historinë e ‘Los Blancos’, transmeton KosovaPress.

Në këtë listë nuk mungojnë emra të cilët edhe sot janë aktiv si Ronaldo, Ramos e Casillas.

Më i suksesshmi në këtë listë është Alfredo di Stefano, i cili ka shënuar 308 gola në 396 ndeshje.

I dyti në listën është Raul Gonzales, i cili ka fituar tri herë Ligën e Kampionëve dhe ka qëndruar për gjashtë vite në ‘Bernabeu’.

Zinedin Zidane gjatë pesë viteve e sa qëndroj në Madrid arriti që të futet në liste, dhe të radhitet si lojtari i katërt në histori të ‘mbretërve’.

Pas tij radhitet ylli portugez Cristiano Ronaldo, i ndjekur nga Iker Casillias, i cili për 16 vite ruajti portën e madrilenëve.

Në këtë listë gjenden edhe Fernando Hierro(8), Roberto Carlos(14) dhe Sergio Ramos(15).

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...