Published On: 15 Tetor, 2016

Lojtarët me më së shumti kartonë të kuq nga sezoni 2015/16, prinë Xhaka (Foto)

Që nga fillimi i sezonit të kaluar (2015/16), Xhaka është përjashtuar katër herë duke lënë të gjithë pas në top pesë ligat evropiane kur vjen puna te kartonët e kuq.

Gjyqtari duke ia shpjeguar Xhakës pse u ndëshkua me të kuq.

Pas tij janë Gabriel Paletta, Jeson Murillo, Kevin Malcuit, Antoine Devaux dhe Victor Wanyama, të gjithë këta me nga tre karota të kuq.

Ndërsa në tre sezonet e fundit Xhaka është ndëshkuar tetë herë me të kuq. /Telegrafi/

Xhaka duke dal nga fusha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...