Published On: 28 Mars, 2016

Ja si mbrohet BDI nga turpi: Lojë e ndytë e shërbimeve sekrete kundër politikanëve shqiptarë dhe BDI-së

  • Shërbimi sekret maqedonas, në bashkëpunim me partitë shqiptare me sfond islamik, që pritet të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme në Maqedoni, nuk po zgjedhin mjete për të diskredituar politikanët shqiptarë për të ardhur në pushtet. Ndaj politikanëve nga radhët e BDI’së tashmë ka nisur një fushatë e ndytë

Derisa po afrohen zgjedhjet e 5 qershorit në Maqedoni, në skenën politike atje nuk po zgjedhen mjetet për të diskredituar kundërshtarët politikë. Kështu, në thumb të partive opozitare, dy ditët e fundit janë gjetur dy politikanë shqiptarë nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim që është pjesë e Qeverisë –Zëvendëskryeministri Musa Xhaferi dhe Deputetja nga radhët e BDI’së Ermira Mehmeti.

Burime të Gazetës Express, bëjnë të ditur se audioincizimi që është publikuar në një medium të kontrolluar nga opozita na Maqedoni, është prodhim i shërbimit sekret maqedonas dhe partive shqiptare me sfond islamik të cilat janë duke tentuar me çdo kusht të dalin fituese në zgjedhjet e ardhshme.

“Kjo është një lojë e ndytë që është sajuar në kuzhinat e shërbimit sekret maqedonas dhe nga partitë shqiptare, të cilat financohen nga jashtë dhe që për qëllim kanë diskreditimin e BDI’së”, ka thënë një zyrtar shqiptar në Qeverinë e Maqedonisë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Qendrim Hoxha thotë:

    Nuk janë shërbimet sekrete duke ofsharë “Aaaah” “Ooooh” “Uuuh” në inqizim, por jeni ju! Ju paska faj shërbimi që palloni paratë e shqiptarëve a?! Të mallkuar! Musë, tu ka trus… Ermir, je qelbsir…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...