Published On: 9 Gusht, 2016

Lluka e Epërme nesër proteston në Zhlep kundër demarkacionit me Malin e Zi

 

Këshilli i Fshatit Llukë e Epërme ka ftuar për ditën e nesërme e Mërkure, datë 10 Gusht 2016 që të protestojnë kundër demarkacionit me Malin e Zi.

“Këshilli i Fshatit Llukë e Epërme ka ftuar për ditën e nesërme banorët që të jenë prezentë në organizimin e banorëve të Llukës së Epërme, të cilët në mënyrë të organizuar, bashka-risht të shkojmë në bjeshkën tonë, në Zhlep”, thuhet në njoftimin e Këshillit të fshatit.

Në njoftim më tej thuhet se ky organizim bëhet nga Këshilli i fshatit Llukë e Epërme, dhe janë ftuar të gjithë banorët e Llukës së Epërme. “Qëllimi i këtij organizimi është bashkimi jonë, vizita e bjeshkës tonë dhe kundërshtimi ynë që kjo pjesë e Kosovës, bjeshkë e fshatit tonë të mos kaloj në pronësi të Malit të Zi. Takohemi në ora 11:00 në Zhlep (te Kulla).
Me respekt, Këshilli i Fshatit Llukë e Epërme!

Ibish Molliqaj – kryetar

044/669-087

044/961-426

045/555-510

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...