Published On: 9 Gusht, 2016

Llaskucat e Hashim Thaçit

 

Shih sa të pafytyrë janë këta llaskucat e Hashim Thaçit

Driton Tali

 

Për shkak se z. Zejnullah Gruda është aktivizuar në çështjen e demarkacionit kundër qeverisë, tashti ata po pyesin se ku ishte z. Gruda në vitet 1986-‘89 kur ishte puna e ndryshimeve kushtetuese, të cilat i impononte Millosheviqi?! Pse z. Gruda nuk ishte atëherë aktiv në mbrojtjen e Kosovës (autonomisë)?

Por, llaskucat e Hasim Thaçit asnjëherë nuk e pyesin Arsim Bajramin pse bënte propagandë pro ndryshimeve kushtetuese ‘89? Pse ishte kundër Kosovës dhe pro Serbisë së Millosheviçit?!

Sa për t’ia freskuar memorien miqve të mi të FB, Arsim Bajrami së bashku me profesorin e tij, z. Kurtesh Salihun (i cili atëherë ishte sekretar i Komitetit Krahinor të LKJ-së), ishte shume aktiv në propagandimin e politikes së Serbisë.

Si asistent i së Drejtës Kushtetuese (ligjërues ishte Kurtesh Salihu), Arsim Bajrami na shpjegonte me kompetenca se “me ndryshimet kushtetuese të propozuara nga Serbia, nuk humb asgjë Kosova veç Serbia bëhet shtet'”.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...