Published On: 1 Prill, 2016

Llalla tregon motivin e refuzimit të vizës nga ambasada amerikane

  • Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka folur për herë të parë në lidhje me refuzimin e vizës së prokurorit të Durrësit Agron Gjana.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës Kryeprokurori pranoi se Gjana ishte parashikuar të ishte pjesë e delegacionit që do e shoqëronte atë gjatë vizitës zyrtare në SHBA, por që nuk ka mundur të shkojë për shkak se ambasada në Tiranë i refuzoi vizën.

Llalla tha se është në dijeni të argumenteve që ambasada amerikane dha për këtë refuzim, siç ishte mungesa e dokumentacionit dhe fakti që “rasti konkret nuk kishte besimin e plotë si prokuror për tu kthyer në Shqipëri.

“Këtë motiv ambasada amerikane ja ka përcjellë personalisht prokurorit të Durrësit”, shtoi Llalla.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...