Published On: 4 Mars, 2016

Liverpooli prin garën për Xhakën

  • Raportohet se Liverpooli është duke udhëhequr garën për transferimin e mesfushorit shqiptar Granit Xhaka.

23 vjeçari ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha në Evropë, pas paraqitjeve fantastike me Borussia Monchengladbachun, transmeton Koha.net.

Bild raporton se Xhaka mund të largohet nga klubi gjerman për rreth 38 milionë euro në afatin kalimtar veror. Ndërsa për shërbimet e tij interesim kanë shprehur edhe Arsenali, Unitedi, dhe Bayern Munichu.

Xhaka më parë kishte thënë se ëndërron që një ditë të luajë në Premier Ligë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...