Published On: 26 Janar, 2016

Liverpool në finale, fiton ndaj Stoke pas penalltive

 

  • Liverpooli është kualifikuar në finale të Capital One Cup, pasi fitores ndaj Stoke City pas ekzekutimit të penalltive.

Liverpooli është finalisti i parë në Capital One Cup, pasi e ka mposhtur Stoken në penallti 6:5.

Rezultati i përgjithshëm i kësaj përballje ishte 7:6 në të mirë të skuadrës së drejtuar nga Jurgen Klopp.

Ndeshja në kohën e rregullt dhe në vazhdime përfundoi me rezultat 1:0 në të mirë të Stoke City, ndërsa rezultati i përgjithshëm ishte 1:1, pasi Liverpooli kishte fituar në përballjen e parë në Britannia me po të njejtin rezultat.

Liverpooli në finale do të luajë me fituesin e duelit Manchester City – Everton.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...