Published On: 1 Mars, 2016

Liverpool ndez dritën jeshile: Klopp pergaditet për revulucion ne verë

  • Trajneri gjerman Jurgen Klopp kërkon të rigjenerojë ekipin e tij për sezonin e ardhshëm dhe listën e lojtarëve që ai kërkon dhe atyre që do të largohen e ka gati

    Jurgen Klopp i është dhënë drita jeshile për të përgatitur një revolucion gjatë verës në “Anfield” për të ringjallur Livepool. Pronarët e Liverpool “Fenway Sports Group” do t’i mundësojnë trajnerit të tyre nevojat financiare që i duhen për të sjellë fytyra të reja që janë të domosdoshëm për rikthimin e skuadrës në vendet e para të renditjes.

  • Klopp tashmë ka siguruar shërbimet e mbrojtësit Joel Matip për sezonin tjetër si dhe mesfushorin serb Marko Grujic. Emri më i ri dhe më interesant në listën e dëshirave të Klopp është Mario Gotze, tjetër lojtar që kërkohet nga Klopp është lojtari i Empoli-t Piotr Zielinsk. Gjithashtu pritet të rikthehet nga huazimi Lazar Markovic. Por do të ketë edhe spastrime, largimi i disa lojtarëve është i pashmangshëm. Markovic, Gotze dhe Zielinsk janë tre lojtarët më të kërkuar nga Klopp Christian Benteke, verën e kaluar u ble për 40 milionë euro, tashmë nuk është e sigurt nëse ai do të qëndrojë apo jo në Liverpool.
  • Ai do të luftojë për t’i mbushur mendjen trajnerit të tij për të qëndruar në Liverpool, teksa ka refuzuar disa oferta gjatë janarit, duke përfshirë oferta tepër të majme nga Kina. Joe Allen po hyn në 12 muajt e fundit të kontratës me Liverpool, klubi nuk ka bërë asnjë përpjekje për t’i rinovuar kontratën, teksa pozicioni i Simon Mignolet, i cili ishte fajtor te goli i Fernandinho-s në finalen e Wembley, është në rrezik. Lojtarët që me shumë siguri do të largohen janë Kolo Toure, Jose Enrique, Joao Texeira, të gjithë në skadencë kontrate.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...