Published On: 14 Janar, 2016

Liverpool këmbëngul për sulmuesin suedez

Emil Forsberg është dëshira e madhe e trajnerit Jurgen Klopp për fazën ofensive.

Sulmuesi i talentuar suedez ka shkëlqyer këtë edicion në Bundesliga 2 me skuadrën e tij RB Leipzig.

Forsberg ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhuruar po aq asistime gjë që ka bërë që Liverpool të ‘çmendet’ pas tij.

Forsberg është anëtar i rregullt i Suedisë, ndërsa Jurgen Klopp ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e tij në janar.

Për ta transferuar suedezin në ‘Anfield’, Liverpool është i gatshëm të shpenzojë rreth 20 milionë euro.

Në garë për sulmuesin e rrezikshëm mbetën edhe tri skuadrat italiane, Roma, Inter dhe Lazio

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...