Published On: 6 Tetor, 2016

LIVE: Lihtenshtajn-Shqipëri, kalon në epërsi

Jahmir Hyka ka shënuar në minutën e dymbëdhjetë duke e kaluar në epërsi Shqipërinë, një me zero.

Shqipëria është mysafir i Lihtenshtajnit për ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja kuqezi e fitoi sfidën e parë kundër Maqedonisë dhe ka tri pikë në Grupin G. Telegrafi ju mban të informuar drejtpërdrejtë për këtë sfidë të rëndësishme të Kombëtares shqiptare.

LAJME LIVE

27 sekonda më parë

9′ Kërkohet penallti, por gjyqtari jep goditje këndi. Rrezikoi Llullaku.

6 minuta më parë

Momenti pas himnit të flamurit

14614474_1316608388352116_1829629786_o

7 minuta më parë

1′ Fillon ndeshja

33 minuta më parë

Formacionet zyrtare, Lihtenshtajn – Shqipëri

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të Lihtenshajtn – Shqipëri.

Sulmi i është besuar Bekim Balajt, i ndihmuar nga Roashi dhe Azdren Llullaku.

Më poshtë keni formacionet zyrtare.

Formacioni i Shqipërisë: Berisha; Hysaj, Xhimshiti, Mavraj, Aliji; Kukeli, Hyka, Abrashi; Roshi, Balaj, Llullaku.

Formacioni i Lihtenshteinit: Jehle; Oehri, Polverino, Kaufmann, Göppel; Hasler, Wieser, Buchel; Burgmeier, Gubser, Salanovic

Lihtenshtajn-Shqiperi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...