Published On: 5 Shtator, 2016

LIVE: Kombëtarja e Shqipërisë, për fitore dhe krenari ndaj Maqedonisë

Kombëtarja shqiptare ndeshet sot me Maqedoninë në ndeshjen e parë kualifikuese për botërorin ‘Rusi 2018’. Djelmoshat e trajnerit De Biasi do të hynë të motivuar në këtë takim, ku presin ti nisin kualifikimet me fitore dhe t’ia bënë ‘sefte’ shtëpisë së re të kombëtares, stadiumit ‘Loro Boriçi’. Telegrafi ju mban të informuar për çdo detaj të kësaj ndeshje të rëndësishme.

LAJME LIVE

Mesfushori Alban Meha, edhe pse tash e tutje do të luajë për Kosovën, nuk e ka harruar Kombëtaren shqiptare.

Mesfushori kosovar ka publikuar një foto në Facebook, ku shihet me fanellën e Kosovës dhe Shqipërisë. “Me Kosovën, me Shqipërinë”, ka shkruar Meha.

meha

Mësohet shifra e tifozëve që do të jenë në ‘Loro Boriçi’

Kombëtarja shqiptare do të mbështetet nga rreth 15 mijë tifozë në takimin hapës të kualifikueseve të Botërorit ‘Rusi 2018’.

Sipas FSHF-së, stadiumi “Loro Boriçi” pritet të pushtohet nga tifozët kuqezinj të cilët do të dhurojnë një atmosferë elektrizuese.

Gjatë orëve të paradites në sportelet e stadiumit “Loro Boriçi” gjen ende persona që kërkojnë ndonjë biletë të mbetur.

Me këtë interesim do të jenë të larta edhe masat sigurisë rreth 900 forca policore do të angazhohen për të mbikëqyrur stadiumin dhe zonën përreth tij ku nuk do të lejohet parkimi i automjeteve.

Hyrja e tifozëve në stadium do të nisë pas disa minutash.

shqiperiaa

Atmosferë entuziaste para ndeshjes, Shkodra e veshur e tëra kuqezi

Qyteti mitik i Shqipërisë, Shkodra është veshur e gjitha kuqezi pak orë para ndeshjes me Maqedoninë, ndeshje kjo e para për eliminatoret e Botërorit ‘Rusi 2018’. Në qytetin verior vatrën e futbollit shqiptar, si kurrë më parë ndihet atmosferë entuziaste që të dhurojnë ngjyrat kuqezi.

Simbolet kombëtare mbizotërojnë në çdo rrugë të qytetit për t’u ofruar gjithçka fansave të kombëtares, ndërsa ata më fanatikët nuk ngurrojnë të ngjyrosin trupin me të kuqen dhe të zezën e Flamurit.

Forcat e rendit kanë marrë të gjitha masat për sigurimin e rendit publik, duke ndaluar qarkullimin dhe parkimin e automjeteve në rrugët që të çojnë drejt stadiumit ndërsa qetësia e mesditës thyhet disi nga këngët patriotike të tifo-grupit Plisat, që si gjithmonë është në mbështetje të kombëtares së të gjithë shqiptarëve.

Stadiumi ‘Loro Boriçi’ pas testit të kaluar në miqësoren me Marokun, është gati për një tjetër mbrëmje të madhe të futbollit shqiptar. Terreni i impiantin të Shkodrës është në kushte optimale, ndërsa tifozët kanë vërshuar drejt sporteleve me shpresën për të siguruar ndonjë biletë ende të pa-shitur.

Kuqezinjtë do të zbresin në fushë për të nisur me këmbën e mbarë një tjetër rrugëtim fantastik, drejt një kualifikimi të mundshëm në Rusi 2018.

shkodra

21 minuta më parë

Në ndërkohë, kapiteni legjendar, Lorik Cana, ka pozuar me disa vogëlushë mbështetës të Kombëtares kuqezi.

cana

22 minuta më parë

Trajneri i Maqedonisë beson te futbollistët e tij, kërkon fitore ndaj Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare ndeshet me Maqedoninë në Shkodër, teksa trajneri Igor Angelovski pret të marrë një rezultat pozitiv në këtë takim.

Trajneri i Maqedonisë, Igor Angelovski në prag të kësaj sfide me kuqezinjtë për eliminatoret e Botërorit të vitit 2018, nuk ka ngurruar të vlerësojë skuadrën tonë përfaqësuese.

Megjithatë, Angelovski beson tek futbollistët e tij të grumbulluar dhe pret rezultat pozitiv nga kjo ndeshje.

“Ky është fillimi i një cikli të ri kualifikuesesh. Do të luajmë ndaj një kundërshtari që është në përmirësim të vazhdueshëm. Duhet të japim maksimumin për të marrë një rezultat pozitiv”, tha Angelovski.

“Nuk kemi probleme me dëmtimet, do të jemi gati për këtë ndeshje. I kemi bërë zgjedhjet në skuadër në bazë të cilësive të futbollistëve. Kam një besim të verbër tek lojtarët që kam grumbulluar”, përfundoi trajneri i Maqedonisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...