Published On: 27 Shkurt, 2016

Lista serbe zbuloi tradhtinë dhe gënjeshtrat e deputetëve të LDK-së

Agim Vuniqi
Vuçiqi dhe Lista Serpska goditën deputetët shqiptarë të LDK-së, 10 votat kundër Thaçit janë të deputetëve të Listës serbe, kështu ua mbyllën gojen të gjithë atyre që thanë se kanë votuar kundër Thaçit. Lista Serbe e ndihmoi Thaçin duke formuar kuorumin, duke dashur t’i ruajnë raportet me shqiptarë. Demaskimi publik i deputetëve të LDK-së, në njërën mënyrë apo tjetër ishte shpluarje e gërditshme e bërllogut të brendshëm të politikuceve dhe tregues i njerezve te shitur, pa moral dhe te pa dinjitetshem, per te cilet interesi ishte ne plan te pare, 24 paga mujore deri ne zgjedhjet e reja, qe edhe ashtu jane ne pikepyetje dhe oferta te tjera materiale, te cilat i dijne vetem ata… çorbë ciganësh dhe pasul të Leskocit me veshë të leshur derrkuci…

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. Ekremi thotë:

  Perderisa, u largua dhe u la anash gjenerata e sakrifices dhe e vujatjeve,gjenerata e 68-es, dhe e muar drejtimin e LDK-se nje karrierist,komunist e titist ( dhe hajn i sprovuar ) ,u dijte se kah po shkon kjo parti-ish leviyje, dhe si do t”i vije fundi! Kohe e humbur dhe ne dem te popullit,i cili po i vuan pasojat e ketyre matrapazve ! Deri kur ???

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(1)
 2. Daut maloku thotë:

  Jou asked for it!…Ne njeren ane shantazhon LS, nga ana tjeter shantazhon VV, pra jane dy ane te te njejtes medale antishtetrore!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(4)
 3. shqiptari thotë:

  Po bile pa fije turpi se jane tradhtar te gjithe melihatja idon shume amerikanet po ashtu edhe besa g bashke me isen dhe te tjeret por vetem ata qe jane te zi jo te gjith

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(2)
 4. FADIL thotë:

  …ASPAK NUK JAM HABITUR, QË DEPUTETËT E LDK-SË DHE TË LISTËS SRBSKA, E KANË VOTUAR PËR PRESIDENT, RENEGATIN E LUFTËS CLIRIMTARE,-SPIUNIN E FRANCEZËVE, MIQVE TË SERBISË FASHISTE., H.TH,
  -DUKE IU NJOHUR JUVE,-O TË PACIPË, O SAHANLËPIRËS DHE GJAKPITRËS, E KAM FOLUR E SHKRUAR PËR VITET TË TËRA:
  LDK-ja, ISHTE, ËSHTË DHE DERISA TË VDES ANËTARI I FUNDIT I SAJ, TË SHKOJË TE “PRESIDENTI JUAJ HISTORIK”, QË ME KRENARI E MBURRJE QYQARIE, DO TË MIMIKOJË -T´I TREGOJË ATIJ PUSIT, BABAIT POLITIK, TË DURIM-TURPEVE DEMON-KRATIKE, I.R :
  “NE, TA MBAJTËM AMANETIN, ISHIM DHE MBETËM ASHTU SIÇ NA KE MËSUAR TI, QË PREJ KUR NA KE REGJISTRUAR NË BEOGRAD,-SI PARTI ANTI-SHQIPTARE, SI PARTI E IKJEVE, QËNDRIMEVE PAKURRIZORE, REAKSIONARE, PARTI LAKMIÇARE DHE QYQARE!.. .
  “O LARTMADHNIA JONË”, I. PJTËR RUGOVA, A PO MË DËGJON ?!
  -TASH, JEMI BËRË KOALICION PËR VEPRIMTARI BABËZIE, TURPESH, KRIMESH DHE HAJNIE, -KUALICION-REAKSION, ME PDK-n, DHE LISTËN SERBSKA TË DEGËS SË SAJ NË KOSOVË, PSS-TË S. MILLSOHEVIQIT,
  -DHE, TË “ISH ARMIKUT TONË”, HASHIMIT, TË CILIN DJE, E KEMI BËRË PRESIDENT; -ME DHUNË, ME FLAKË, ME TYM, ME BURGJE, ME GJAK ME LOT ,-TË ATYRE REBELËVE, TË PAPËRMIRËUESHËM, TË ALBINIT, TË RAMUSHIT DHE TË FATMIRIT!
  NE, O “PRESIDENTI YNË HISTORIK”. –KOSOVËN, PO DUAM TA RICOPËTOJMË, TA KTHEJMË ME FYTYRË PËR MURIT,
  T´IA VRASIM BUKURINË E FLAMURIT KUQEZI, TË CILIN E HOQËM NGA INSTITUCIONET E REPUBLIKËS SË KOSOVËS , PËR HATËR TË SERBISË, EUROPËS DHE RUSISË ;-NUK PO E LEJOMË KURRSESI, QË SHQIPTARËT E KOSOVËS TA GËZOJNË –LIRINË, AS RIBASHKIMIN ME SHQIPËRINË!
  NE, PO DUAM TA FUNDOSIM KOSOVËN, SI NË KOHËRAT E AHMET ZOGUT, TË ESAT PASHËS, TË KRAJLIVE TË SUNDIMEVE NIKOLLA PASHTIQIT DHE TË MILLOSHEVIQIT”!…
  -JO! KJO DËSHIRË JUAJA E MJERË,-DO TË MBETET ËNDËRR E KEQE…!
  REZISTENCA OPOZITARE NË KOSOVËN SHQPTARE PO VAZHDON!
  “ZAJDENICA”, NUK KALON!
  KOSOVA E SHQIPËRISË, ËSHTË E PËRJETSHME DHE DO TË FITOJË!
  28 Shkurt, 2016

  Përgjigjiuni
  Pelqej(32) Nuk Pelqej(13)
 5. coci thotë:

  jo ishalla nuk e kan ba kete turp keta patriotat e LDKse

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(6)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...