Published On: 27 Shkurt, 2016

Lista Serbe: Nuk votuam për Hashim Thaçin

Lista Serbe thotë se nuk ka votuar për zgjedhjen e Hashim Thaçit president i Kosovës dhe, në një njoftim, thotë se ata që sinqerisht brengosen për interesat e serbëve në Kosovë nuk kanë asnjë arsye të ndihen të fyer.

“Arsyet për të marrë pjesë në atë seancë i kemi shpjeguar”, ka thënë tutje Lista duke iu përgjigjur kritikave në llogari të saj nga Partia Demokratike e Serbisë dhe kryetarja e saj Sanda Rashkoviq-Iviq.

Reagimi i Listës Serbe vjen pas reagimeve të shumta në Beograd, që kritikojnë Listën Serbe për mbështetje të Thaçit drejt zgjedhjes president./K.Press

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...