Published On: 1 Shtator, 2016

Lista Serbe nuk po lëshon pe, nuk janë plotësuar kushtet!

Lista Serbe nuk do të marrë pjesë në seancën për demarkacionin. Burime të Gazetës Blic theksojnë se kësaj partie nuk i janë plotësuar kushtet, prandaj nuk do të marrë pjesë ne seancë.

“Lista Serbe ka qëndrim të prerë, që nuk do të marrë pjesë në seancë. Kushtet janë shumë të qarta, riaktivizimi i 25 antenave të Telekomit Serb dhe plotësimi i zotimeve që ka dhënë Hashim Thaçi për t’u zgjedhur president”, tha ky burim i Gazetës Blic.

 “Nëse nuk plotësohen këto dy kushte, Lista Serbe nuk e voton demarkacionin”, tha ky burim.

Po këtyre kushteve, Lista Serbe ka edhe disa kërkesa politike, si zëvedës shefi i AKI-së dhe zëvendësi i FSK-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...