Published On: 27 Maj, 2017

Lista e plotë e ministrave BDI -Aleanca

Pas takimit mes Zoran Zaev- Ahmetit dhe Selës është përpiluar edhe lista e plotë e qeverisë së ardhshmë. Siç mëson portali TetovaSot nesër harmonizohen në takim të ri midis Zaev -Ahmetit dhe Selës dhe të henën dorëzohet në Kuvend programi qeveritar bashkë me kabinetin e ri.

1.Hazbi Lika- Zv kryeministër per Sistem Politik dhe Marredhënie midis komuniteteve
2. Bujar Osmani – Zëvendes Kryeminister për Bashkim Evropian

3. Adnan Jashari – Ministër për Drejtesi

4. Sadulla Duraku – Ministër për Ambient Jetesor dhe planifikim hapsinorë

5. Kuader nga Kerçova do ta drejtojë Ministrinë e Ekonomisë (redaksia jone posedon emrin, por per korrektesi nuk do ta zbulojmë)

6. Minister per Investime te huaja (Akoma nuk eshte përcaktuar)

Ndersa Aleanca për shqiptaret

Arben Taravari Ministër i Shëndetesisë
Vesel Memedi Minister i Vetqeverisjes Lokale (e pakonfirmuar)

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...