Published On: 27 Prill, 2016

Lista e plotë 51 të dyshuarëve të grupit të Azem Sylës

Emri i deputetit të PDK’së Azem Syla, që nga mëngjesi i ditës së sotme është lakuar për shkak se EULEX’i së bashku me Policinë e Kosovës janë duke e kërkuar si i dyshuar për krim të organizuar.

Insajderi ka siguruar dosjen hetimore kundër grupit më të madh të të dyshuarve në Kosovë për krim të organizuar. Në krye të kësaj liste si “kreu i grupit” dyshohet se është deputeti, Azem Syla.

Në këtë rast janë të përfshirë edhe të dënuarit në rastin Bllaca. Vetëm Sadik Abazi nuk është, shkruan Insajderi.

Këta janë emrat:

Azem Syla,

Shaban Syla,

Shpresim Uka,

Fahredin Gashi,

Arton Vila,

Hajrullah Berisha,

Ilaz Syla,

Driton Hajdari,

Nuhi Uka – ish kryetar i Gjykatës Komunale në Prishtinë,

Sabedin Haxhiu – kryeshef i ndërmarrjes publike banesore,

Avokatët Avni Maxhuni, Eduar Gashi, Mexhid Syla, dhe Gazmend Gashi,

Ramadan Uka – inxhinier, Avdyrrahman Brashori,

Tefik Uka – zyrtar në Gjykatën Komunale të Prishtinës,

Biserka Adianqiq – zyrtare certifikuese në Gjykatën Komunale të Prishtinës, dega në Graçanicë,

Miliana Vlasaqeviq – zyrtare certifikuese në Gjykatën Komunale të Gracanicës,

Lubisha Vujoviq, Aleksandër Bllagojeviq – polic i Kosovës,

Vidosav Novakoviq – ish-polic i Serbisë,

Bozhidar Lekiq,

Dragan Maksimoviq,

Shqipe Maxhuni,

Elhame Uka,

Lumnije Sopjani,

Sami Maqedonci,

Mustafë Haliti,

Sali Bivolaku,

Idriz Buza,

Nyrtene Brajshori,

Enver Çoçaj,

Visar Ahmeti,

Samir Haxhimusaj,

N. P.,

Shkelqim Latifaj,

Jusuf Lataj,

Agron Haxhosaj,

Xhevahir Begolli,

Nadir Shantir,

Muharrem Kadriu,

Ramadan Mavraj,

Raif Hajdini,

Valdet Shaqiri,

Skender Potera,

Arsim Hasani,

Kujtim Bucaliu,

Baki Abdullahu,

Haki Hyseni,

Jeton Govori dhe

Besnik Rexha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...