Published On: 7 Maj, 2016

Lista e personaliteteve që mund të jenë në partinë e re!

Një parti e re duket se po merr formë në Kosovë. Por, a do të jetë e gatshme kjo parti që të marrë përsipër fatin e ardhshëm të Kosovës?

Kosova ndodhet në fazën më kritike të sajë, të invadimit nga krimi i organizuar, dhe se njerëzit e fuqishëm të këtij invadimi nuk po e humbin fuqinë, por po shkojnë drejt maksimumit duke u bërë vetë shteti. Pra, nuk është më një shtet i kapur nga mafia, por këta janë bërë vetë shteti.

Për shkak të kësaj situate të pashpresë, duket se po lind të paktën një parti e re.

Një grup bashkëpunëtorësh ekspert dhe njohës të politikës dhe rrjedhave në Kosovë, e kanë formuluar një listë fillestare, personalitete të cilat mund ti ofrojnë një alternativë serioze daljes së vendit nga krizat.

Lista e propozuar është vetëm fillestare dhe e bazuar edhe në dy figurat politike, të cilat tashmë e kanë hedhur hapin e parë për formimin e partisë, Mimoza Kusari Lila dhe Ilir Deda. Bazuar në raportet dhe imazhin e tyre, pa i llogaritur si krerët e partisë, besohet se këtyre dyve do ti bashkohen edhe Shpend Ahmeti, kryetari i Prishtinës dhe Fisnik Ismajli deputeti tjetër i Vetëvendosjes.

Lista e propozuar nga grupi i ekspertëve për SHQIPTARI.EU,  përfshin edhe emra fisnik dhe intelektualë të jashtëzakonshëm që jetojnë në mërgim, por edhe ata që kanë kryer apo bashkëveprojnë edhe aktualisht në politikë.

Ky grup intelektualësh, të një liste fillestare, e që shihen si shpëtues për Kosovën janë: Publicisti Shkelzen Gashi, profesor dr.Dastid Pallaska, ish deputeti Dr.Driton Tali, shkencëtari Dr. Qerim Qerimi, shkrimtari dhe publicisti Veli Karahoda, Driton Selmanaj, Ilir Deda, Mimoza Kusari, Besian Mustafa, publicisti Enver Robelli, politikania Donika Gervalla, Fisnik Ismajli, Shpend Ahmeti etj.

Ky grupim i ri nëse nuk rrëshqet nga kurthet e SHIK-ut dhe të tjera, duhet të marrë përsipër të vendos rend dhe ligj, Duke i dërguar në burg të gjithë bosët e krimit politik dhe ekonomik, dhe njëkohësisht duke e vendosur vendin në rrugën e sigurt të integrimit, duke e kthyer demokracinë dhe shpresën në Kosovë. SHQIPTARI.EU

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/kush-eshte-deputeti-i-pdk-se-kosoves-dashnori-i-eva-alikos-baba-i-kater-femijeve-i-tradhtuar-nga-gruaja/

http://www.shqiptari.eu/kur-do-te-arrestohet-kadri-veseli/

http://www.shqiptari.eu/zbulimi-trondites-nje-deputet-i-kuvendit-te-kosoves-e-mbyti-dino-asanajn-ne-spital/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Dardan Gashi thotë:

    Do te duhej ti shtonit edhe Fadil Demakun nga SHBA, qe eshte i pari person ne lufte kunder mafias publkishte dhe gjithashtu edhe Puhijen.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...