Published On: 17 Shkurt, 2016

‘Lironi Shqiponjat e gjalla nga burgu, statujat s’na duhen’ (FOTO)

Në rrjetet sociale është shpërndarë një foto e qytetarëve të revoltuar me mbishkrimin: Lironi Shqiponjat e gjalla nga burgu, statujat s’na duhen, njofton agjencia e lajmeve INA.

Letra me këtë porosi është ngjitur mbi shqiponjën e vendosur në periferi të qytetit të Shkupit. Qytetarët e Maqedonisë ditëve të fundit janë shprehur kundër përvetësimit të vlerave të luftës për qëllime partiake dhe në prag të fushatës elektorale. Ata kërkojnë lirimin e të burgosurve të Grupit të Kumanovës, të cilët edhe janë meritorët për lirinë e shqiptarëve në Maqedoni. (INA)

12744627_10154661170729466_2403365020861874804_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...