Published On: 25 Gusht, 2016

Lirohet Azem Syla, shteti ligjor ka vdekur

Pas katër muaj qëndrimi në paraburgim, Azem Zyla sot është liruar me vendim të gjykatës. Lirimin e tij e ka konfirmuar vet avokati Tomë Gashi. Ai ka thënë se bashkë me Sylën janë liruar edhe Sabedin Haxhiu, Avni Maxhuni, Hajrulla Berisha, Arton Vila, dhe Nuhi Uka.

“Më në fund pas 4 muajve u lirua nga paraburgimi klienti im , zotit Azem SYLA , ish komandant i shtabit të pergjithshem te UCK.  Bashkë më të janë liruar sot edhe zotni Sabedin Haxhiu, Avni Maxhuni, Hajrulla Berisha, Arton Vila, dhe Nuhi Uka, të gjithë këtyre i është zëvendësuar masa e paraburgimit me masen e paraqitjes ne polici deri me 25 nëntor 2016, ata po ashtu nuk mund te kontaktojn me njeri tjetrin dhe as me deshimitarë në këtë çeshtje që është duke u zhvilluar për rasti e quajtur ‘Toka’”, ka bërë me dije Gashi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...