Published On: 29 Mars, 2016
Bota |

Lirohen shumica e pasagjerëve në aeroportin e Larnakës

  • Shumica e pasagjerëve në bordin e avionit të rrëmbyer egjiptian që u detyrua të ateronte në Qipro janë liruar, ka thënë kompania ajrore.

Aeroplani Egyptair MS181 është marrë peng pasi një pasagjer tha se ai ishte i veshur me një rrip eksploziv.

“EgyptAir” tha se negociatat në aeroportin e Larnakës kishte rezultuar me lirimin e të gjithë personave në bord, përveç ekuipazhit dhe katër pasagjerëve të huaj.

Pasagjerët janë parë duke e lënë avionin dhe duke u nisur tek një autobus, transmeton Gazeta Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...