Published On: 16 Shtator, 2016

Lirohen gazetarët rus

Gazetarët Oksana Sazonova dhe kolegu i saj Sergei Belous të cilët sipas të dhënave në dispozicion, policia e Kosovës akuzon ata se në mënyrë të paligjshme kaluan kufirin administrativ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, janë liruar.

Kjo është bërë e ditur nga vetë gazetarët rus të cilët me anë të një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, kanë treguar se janë rrugës për në Merdare.

 Ndërkaq që lirimi i tyre është kërkuar edhe nga instancat më të larta shtetërore të Rusisë.auto-capture1474046183-1_1474046434-4763376
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...