Published On: 30 Janar, 2016

LIRISË I DHA EMËR

Miradije Gashi

LIRISË I DHE EMËR

Kur KOSOVA thonë u nxi
E kur gjëma e mori dheun,
Si shqiponjë na erdhe ti,
Erdhe tok me SKËNDERBEUN.

S’mbetet jo, ky truall pa burra
Që dinë t’vdesin në çdo kohë!
S’mposhten dot jo, këto kulla
OSO KUKA rron në to!

OSO KUKË E SKËNDERBE
T’hynë në zemër o trim djali,
LIRISË EMËR THONË I DHE
KOMANDANT ADEM JASHARI!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...