Published On: 27 Prill, 2017

Lirimi i Haradinajt lajm në mediat kryesore të botës (FOTO)

Lajmi për lirimin e Ramush Raradinajt ka zënë vend në disa nga ballinat e shumë mediave botërore.

Mediat e njohura si washington Post, Reuters, Deutsche welle, Fox Neës, RFI e shumë të tjera kanë raportuar për lirimin e Haradinajt.

Haradinaj ishte ndaluar në aeroportin e Baselit të Zvicrës në pjesën franceze dhe prej asaj kohe ka qëndruar në qytetin e Strasburgut.

Dhe, këtë të enjte përfundimisht Gjykata e Colmar, ka dhënë verdiktin duke mos e ekstraduar Haradinajn në Serbi – ashtu siç kishin kërkuar autoritetet serbe, por duke e liruar atë.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...