Published On: 3 Gusht, 2016

Ilir Kerni reagon për herë të parë pas dorëheqjes nga TOB

Disa ditë pasi dha dorëheqja dhe vetëm pak orë, pasi qeveria firmosi largimin e tij nga Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit, Ilir Kerni ka reaguar përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook.

“Të dashur,

mesazhet tuaja të shumta, mbështetja dhe dashamirësia juaj përgjatë këtyre ditëve, më kanë bërë të përjetoj emocione të forta që rrallëherë i kam ndjerë në skenë.

Me mund e sakrifica por mbi te gjitha me shume dashuri, falë punës së përkushtuar të secilit prej jush i dhuruam artdashesve brenda dhe jashte vendit produksione të rëndësishme me emra të mëdhenj të artit botëror.

Lajm i mire eshte gjithashtu se pikërisht në vitin e 60-të të teatrit, Qeveria Shqiptare bën me dije dhe vendimin për rikonstruksionin e Tkobap.

Përulësisht mirënjohes që isha njëri prej jush në rrugëtimin tonë të përbashkët si artiste.

Miqësisht,

Ilir Kerni” shkruan ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...