Published On: 17 Gusht, 2017

Lind 10-vjeçarja që u përdhunua nga xhaxhai i vet

  • Një vajzë 10-vjeçare, e cila ishte përdhunuar vazhdimisht nga xhaxhai i vet, ka lindur sot vajzë në një spital qeveritar në Indi, njoftojnë zyrtarët e spitalit.

Nëna dhe fëmija janë në gjendje të qëndrueshme, thonë burime brenda spitalit, duke shtuar se foshnja e porsalindur është futur në kujdes intensiv për shkak se është nënpeshë, transmeton Express.

Viktima e përdhunimit ishte pranuar në Kolegjin Mjekësor dhe Spital të qeverisë para dy ditëve teksa një ekip doktorësh e monitoruan shëndetin e saj.

Ajo ka lindur me prerje cezariane.

Muajin e kaluar Gjykata Supreme nuk lejoi që 10-vjeçarja të abortoi për shkak të rrezikut për jetë./Express/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...