Published On: 19 Shkurt, 2016

Limaj: Vetëm zgjedhjet qetësojnë situatën në vend, Thaçin e quan rrenc ordiner!

Deputeti nga radhët e Nismës Fatmir Limaj në një proponcim për media thotë se kjo qeveri është jo legjitime dhe nuk ka kushte për të vazhduar më të tej. Në një pyetje nga gazetarët se pse po kërkohet të shkohet në zgjedhje, ai tha se nuk jemi një vend i izoluar dhe se zgjedhjet duhet të mbahen çdo katër vjet. Ku do në botë mund të shohësh se si zgjedhjet mbahen çdo një vit e dy, andaj ne nuk jemi vend I izoluar dhe mbesim që të presim katër vite. Kjo Qeveri ka humbur gjithëçka andaj sa arsye logjike që neve të na thërrasin në seancën, ne qysh nga hstatori kemi këkruar që të ulemi dhe të dialogojmë por ja atyre si Kryeministrit dhe zëvendësit të tij nuk kanë qarë kokën nëse ne kemi kërkuar dialog dhe që most ë lejojmë dy marrëveshjet e bëra. / Shqiptari.eu

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Rakinakimsk thotë:

    Qysh je me shnet ?

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...