Published On: 17 Mars, 2016

Limaj : Vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme

  • Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, shprehet i sigurt se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Ai madje thotë se janë gatshëm që si bllok opozitar të ulën të bisedojnë më partitë në pushtet për caktimin e agjendës zgjedhore.

“Ajo qe unë jam i sigurt është se vendi do të shkojë në zgjedhje shumë shpejt. Ne jemi të gatshëm të ulemi për zgjedhje më partitë në pushtet. Rruga është të ulemi të caktojmë datën e zgjedhjeve dhe për këtë ne jemi të gatshëm të ulemi në çdo kohë”, ka deklaruar Limaj në emisionin, ‘Politikë’ në Tribuna Channel.

Limaj ka folur edhe për protestat e ardhshme. Sipas tij, protestat nuk do të ndalen deri në dorëheqjen e Qeverisë.

Ndërsa ka shtuar se distancohen fuqishëm nga djegia e makinave dhe të pronave publike e private.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...