Published On: 17 Shkurt, 2016

Limaj: Populli është ngritur në mbrojtje të shtetit dhe nuk do të ndalet

  • Kryetari i Nisma’s për Kosovën Fatmir Limaj, thotë se sot ishte një protestë madhështore.

Ai ka thënë se protesta tregoi se populli është kundër shkelësve të Kushtetutës.

Ai shkruan në Facebook:

Të nderuar qytetarë, aktivistë të opozitës, ju të nderuar anëtarë e simpatizantë të NISMA për Kosovën, ju falënderoj për pjesëmarrjen e juaj masive sot në protestën më madhështore të mbajtur ndonjëherë në Kosovën tonë.

Protesta e sotme madhështore e paqësore, tregoj edhe njëherë se populli është ngritur në mbrojtje të shtetit dhe nuk do të ndalet deri në largimin e shkelësve të Kushtetutës dhe nxitësve të konfliktit e dhunës.

Nuk kishte mënyrë më të mirë e më të dinjitetshme se kjo pjesëmarrje e juaj masive sot, sot ishte ditë e shenjtë për gjithë ne, sot edhe ishte dita për të treguar se Kosova është në mbrojtje të shtetit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...