Published On: 28 Shkurt, 2016

Limaj për dyvjetorin e NISMA’s: Jemi zëri i të pambrojturve e të pakënaqurve

Fatmir Limaj kishte nisur karrierën politike pas përfundimit të luftës duke u bërë njeriu kryesor në PDK pas Hashim Thaçit. Këtë pozitë e ka mbajtur deri në vitin 2010 kur EULEX’i kishte nisur një proces hetimor e gjyqësor ndaj tij. Para zgjedhjeve të fundit, Limaj themeloi partinë NISMA për Kosovën, me të cilën hyri në Parlament.
Ai sot ka kremtuar dyvjetorin e themelimit të partisë. Ka thënë se do të jenë zë i gjithë qytetarëve të pambrojtur e të pakënaqur.

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka bërë thirrje për mobilizim për ta bërë sa më të fuqishëm zërin e Nismës në çdo pjesë të Kosovës.

Postimi i plotë i Fatmir Limajt në profilin e vet në “Facebook”:

Sot është një ditë e veçantë për të gjithë ne, anëtarët dhe simpatizantët e subjektit tonë politik, që sot mbushi dy vjet, NISMA për Kosovën.

Duke ju falënderuar punës tuaj të palodhshme, NISMA ka arritur të bëhet pjesë e çdo familje në tërë vendin, ku zgjerimi dhe formimi i degëve dhe nëndegëve tona e tregon këtë më së miri.

NISMA për Kosovën është dhe do të jetë për të gjithë ata njerëz të pa mbrojtur, gjithë ata njerëz që janë të pa kënaqur, ne do të jemi zëri i tyre edhe në të ardhmen, dhe ju ftoj që të mobilizohemi për ta bërë sa më të fuqishëm zërin e Nismës në çdo pjesë të Kosovës.
Urime dyvjetorin e themelimit të Nismës. Urime!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...