Published On: 12 Maj, 2016

Limaj pas Prokurorisë: Shpresoj që të zbardhet e vërteta (Video)

  • Ka përfunduar intervistimi në Prokurorinë Speciale i ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, në lidhje me rastin e vrasjes së dy civilëve shqiptarë në rajonin e Malishevës, në vjeshtën e vitit 1998.

Me të dalë nga Prokuroria, Limaj ka thënë se ka qenë i ftuar për të sqaruar një rast nga lufta, dhe se me deklarimin e tij beson dhe shpresom që do t’i ndihmojë prokurorisë të zbardhet rasti dhe që përgjegjësit të shpallen fajtorë, raporton Gazeta Express.

“Unë edhe në Hagë kam deklaurar në lidhje me këtë rast, dhe shpresoj që të zbardhet e vërteta”, ka deklaruar Limaj. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...