Published On: 9 Shtator, 2016

Limaj: Nuk protestojmë më me Vetëvendosjen

Kreu i Nisma për Kosovës Fatmir Limaj ka deklaruar se cila ka qenë arsyeja e mos bashkëngjitjes në protesta me Vetëvendosjen.

Limaj i ftuar në ‘Argument Plus’, ka thënë se opinioni publik ka qenë mjaft i informuar me problemet e Kosovës dhe se është protestuar më herët.

Ai ka thënë se Nisma dhe AAK ka bërë protesta masive më herët dhe se është dhënë mesazhi i duhur.

“Protesta ka një arsye. Ato organizuar për të sensibilizuar opinionin për një temë të caktuar. Protesta kemi bërë edhe në të kaluarën, kemi pas bile protesta masive. E vetmja zgjidhje janë zgjedhjet e parakohshme dhe këto do të tregoheshin me vota të qytetarëve. Opinioni ka qenë mjaft i njoftuar me problemet për demarkacionin dhe kështu janë organizuar edhe protesta”, ka thënë Limaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...