Published On: 14 Maj, 2016

Limaj mesazhe Vetëvendosjes: Ne po e vazhdojmë kundërshtimin kundër kësaj Qeverie

Fatmir Limaj ka thënë se opozita po e vazhdon kundërshtimin ndaj Qeverisë. Në këtë formë, ai ka dërguar mesazhe se pavarësisht mospërkrahjes së Vetëvendosjes përkrahja popullore po vazhdon për AAK’në e NISMA’n. Limaj ka thënë se e dëshirojnë liberalizimin e vizave por nuk japin tokë të Kosovës. Ai ka paralajmëruar se Qeveria do të thotë se për ushtri duhet të formohet asociacioni. Ky udhëheqës i NISMA’s ka thënë se me largimin e kësaj Qeverie do t’i vijnë ditë të mira Kosovës.

“ Sheshin e Prishtinës edhe sot e mbushem me protestuese. Sot ne bëjmë thirrje që kjo qeverisje të ec në shtëpi.  Kjo qeveri është duke bërë pazare. Po japin Viza dhe po sheshin tokë. Ne ju themi atyre se vizat i meritojmë, por mos shitni tokë”, ka thënë Limaj

Ai ka paralajmëruar se Qeveria shumë shpejt do të bëjë pazare edhe me Ushtrinë e Kosovës.

“Pazari i radhës do te jete formimi i Zajednicës në kompensim të Ushtrisë së Kosovës. Ne u themi jo këtyre pazareve. Ushtrinë po, e Zajednicën jo”
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...