Published On: 16 Janar, 2016

Limaj: Me 9 janar qytetarët treguan mllefin e tyre ndaj kësaj qeverie

​Tri partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën në këto momente po mbajnë një tubim mobilizues me strukturat e tyre.

Fatmirë Limaj nga NISMA për Kosovës, ka komentuar protestën e 9 janarit kështu duke falënderuar të gjithë pjesëmarrësit që ishin në këtë protestë. Limaj në këtë tubim mobilizues të opozitës tha se Kosova duhet të çlirohet nga qeverisjet e këqija duke mos pranuar marrëveshjet e tyre të dëmshme për Kosovën.

“ 9 janari ishte dita kur qytetarët e Kosovës, treguan zërin dhe brengën e tyre, kundër marrëveshje të dëmshme për Kosovën. Qytetarët më 9 janar treguan qartë se kjo qeverisje nuk i duhet Kosovës.  Ne duhet të mobilizohemi ta kemi që bashkëbisedojmë dhe kjo është e papranueshme është fryma e një Kosovë të re dhe të lirë. Me një Kosovë të dinjitetshme. Protesta dha shumë mesazhe të mira në të mirë të Kosovës. Ne është një moment i ri duke kërkuar disa nga kërkesat e saj”, tha Limaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...