Published On: 21 Tetor, 2016

Limaj: Ja kush është autori i skenarit të polemikave Kosovë-Shqipëri!

S’mundesh me qenë patriot në Beograd, përderisa e shkatërron vendin tand si Shqipninë edhe Kosovën.

Keshtu ka thane kryetari i Nisma per Kosoves, Fatmir Limaj ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum.

Limaj ka thane se disa njerez ne Qeverine e Kosoves kane xhelozue dhe jane tute se kush po e merr primatin ne Rajon.

Ata qe po i shkaktojne keto debate nga zyrat e Qeverise se Kosoves nuk kane interes shtetnor apo kombetar, por jane interesa personale.

Limaj ka fajsue Presidentin Thaçi se po ban loje me kete diskutim. Simbas tij, kjo loje ka motivin e xhelozise.

Limaj thote se nga kjo loje, Thaçi don me dale ne fund si shpetimtar, tue konsiderue se e kryen misionin e tij.

Limaj ka thane se para 3 vjete, Presidenti Thaçi se bashku me kryeministrin e Shqipnise dhe Serbise kane ba marreveshje, tue ba 15 deri ne 20 projekte, tue vendos edhe nenshkrimet.

A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. m.muharremi says:

  S po e kuptije z.Limaj…?
  A nuk.ia dhe primatin z.Edi Rama te qenit lider i Ballkanit Perendimor ne Samitin e Berlinit ,znj.Angela Merkel .?
  A nuk e pranoi kete fakt vete z.Vuciq ne takimin e tij qe pate ne Tirana me z.Rama duke u shprehe per bashke
  biseduesin se eshte politikan i nivelit europian dhe botror kurse per vehten e tij tha se eshte politikan lokal..?
  Nese eshte keshtu ateher per cfare xhelozie ketu behet fjale kur z.Thaci nuk eshte si kombinim ne kete sheme europiane te lidershipit ballkanik..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...