Published On: 12 Shkurt, 2016

Limaj insiston se zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj u ka bërë thirrje liderëve të partive politike që sa më shpejt të ulen në një tryezë të përbashkët për të ndërtuar në agjendë për shkuarjen në zgjedhje të reja. Ai ka thënë për “Epokën e Re” se e vetmja zgjidhje për tejkalimin e krizës janë zgjedhjet e parakohshme.

Limaj ka mohuar se me shkuarjen e liderit të AAK-së tek presidentja opozita është përçarë. Sipas tij, opozita është më e bashkuar se kurrë.

Ai ka bërë me dije se opozita është duke u mobilizuar për protestën e 17 shkurtit e cila do të jetë gjithëpopullore dhe paqësore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...