Published On: 8 Tetor, 2016

Ligjit për Trepçën, Haradinaj” Vendimet e drejta na bashkojnë

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj në një postim në Facebook ka thënë se  Votimi i Ligjit për Trepçën, është një dëshmi se megjithë dallimet që i kemi, vendimet e drejta na bashkojnë. Interesi për shtetin dhe qytetarin, është mbi secilin prej nesh, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Ja postimi i plotë i Ramush Haradinajt:

Votimi i Ligjit të Trepçës, është një dëshmi se megjithë dallimet që i kemi, vendimet e drejta na bashkojnë. Interesi për shtetin dhe qytetarin, është mbi secilin prej nesh.

Ligji i miratuar sot, tash kërkon zbatim të shpejt dhe pa asnjë devijim të tij. Është interes jetik i Kosovës që të fillojë rimëkmbja ekonomike dhe ligji i miratuar mbrëmë është një ogur i mirë!
Shpresoj që vendimet e drejta, të na bashkojnë edhe në rastin e Demarkacionit dhe të Asociacionit!
RH

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...