Published On: 10 Qershor, 2016

Libri “Kufijtë në dëm të shqiptarëve”, ‘dhuratë’ për deputetët nga Limaj e Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj dhe kreu i NISMË-s për Kosovën, Fatmir Limaj kanë vizituar panairin e 18-të librit që po mbahet në Prishtinë. Ata si simbolikë në këtë panair blenë kopje të librit “Kufijtë në dëm të shqiptarëve”, i autorit Zejnullah Gruda.

Haradinaj tha se ai dhe Limaj do të marrin kopje të këtij libri për t’ua dërguar kolegëve nga partitë tjera.

“Kemi ardhë si simbolikë me i marr disa kopje të librit të profesorit Zenullah, ku shqyrton vijën kufitare. Këtë libër duhet ta lexojnë të gjithë ata që kanë interesim për kufirin. Ne kemi marr më shumë kopje për me ju dërgu edhe kolegëve të partive”, ka thënë Haradinaj.

Edhe Limaj tha se kopje të këtij libri do t’u jepen kolegëve partiak që nuk kanë argumente dhe janë në dilema rreth demarkacionit.

“Do t’u ndihmoj kolegëve që nuk kanë argumente dhe janë ne dilema rreth demarkacionit dhe kjo do të ju ndihmoj të dinë se çfarë ka ndodh në vendin tonë. Ky akt simbolik shpresoj të ju ndihmojë deputetëve të Parlamentit të Kosovës”, tha Limaj. /KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...