Published On: 4 Maj, 2016

Liberalizimi, tetë vjet pas pavarësisë, çmim i shtrenjtë për Demarkacionin e Asociacionin


 • Liberazimi i vizave, karrotë per Zajednicen dhe Dermakacionin.

Driton Tali

Për librealizim të vizave duhet falënderuar opozitën, e cila i kundërshtoi dy Marrëveshjet shumë të dëmshme që i bëri Isa Hashimi!
Po shihet qartë se UE po e përdorë Liberalizimin si karrotë. Të shohim sesi do të rrjedhin gjërat.
Unë personalisht nuk do të leshoja pe në lidhje me dy Marrëveshjet edhe pse dikush do të mund të më thotë se “ti e ke lehtë me fol se i ke çit punte n’dyzen (në Britani) tashti shitju mend fukarave”.
Megjithatë, sinqerisht besoj se 9 mijë hektarë tokë dhe Zajednica (kështu siç janë këto Marrëveshje) janë çmim shumë i lartë për ta paguar liberalizmin.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Mr.Driton, ska gje pse je ne angli??:
  Zemra shqiptarve kudo jane ju rreh per atdhe.

  eshte fantazi te lidhish opoziten e ti japish atribute per leshimin e 9000ha toke.Ate e shikoj komisino nderkombetar
  Kur nuk je asksuhi i vogel e pa kurrfare peshe te ulin ne fun dte dhomes ne mrkzen e burrave edhe po fole ndonje fjale te mire ta mbytin ata afer sancite.

  Hajde ne kosov organizo nje shoqate e shko ne mitrivice ??
  nuk mundesh athare mos fole e “si e jema e zeqose ne maje te thanes”,ose rroma per toma.
  .bisedimet e brukselit dueh te vazhdojn ne qofte se ju keni mendiem tjeret shkruajni brukselite.
  Kengen e di por nuk del zani.
  Ne dime qe europa duhet kishte vedosur kufite ne fillim
  por atehere UCK e jone nuk deshi kufite por mesyne hotelet,restorantet ,objaket tjera duke vendosur celsate per pervetsismin e tyre
  Puna e pare ishte dasht me dale ne Veri te Mirtovise Ushtrai e me vu kufire rregullin
  Por jo .Ja po hyri dhe ne OKB atehere gjithshka merr funde.Se ndofta dhe ne Partin shqiptare vjen dikush PRO KOSOVARE e duhet vine se sarandapenda koshe efta nuk dine asgje per Kosoven.
  Mos futni spica ju nga diaspore europjane.
  Ne vend qe ti pershedetsni ben dengla.
  Po thuaj europes kushtezoje Serbin qe nuk hyne ne europe pa e njohure rep.e Kosoves.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Ne dime qe europa duhet kishte vedosur kufite ne fillim
  por asere UCK e jone nuk deshi kufite por mesyne hotelet,restorantet objaket thera duke vendosur celate per pervetsismin e tyre
  Puna e pare ishte dasht me dale ne Veri te Mirtovise Ushtrai e me vu kufire rfregullin
  Por jo .Ja po hyri dhe ne OKB atehere gjithshka merr funde.Se ndofta dhe ne Partin shqiptare vjen dikush PRO KOSOVARE e duhet vine se sarandapenda koshe efta nuk dine asgje per Kosoven.
  Mos futni spica ju nga diaspore europjane.
  Ne vend qe ti pershedetis ben dengla.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...